Nabór na Nordic Walking
Zapraszamy do zapisów na marsze terenowe Nordic Walking w ramach projektu „Kroki ku zdrowiu: program rehabilitacji kobiet dotkniętych nowotworem piersi wspólfinansowanego ze środków Miasta Białystok.
Zapraszamy do zapisów na marsze terenowe Nordic Walking w ramach projektu „Kroki ku zdrowiu: program rehabilitacji kobiet dotkniętych nowotworem piersi wspólfinansowanego ze środków Miasta Białystok.
Aktywne Amazonki – promocja zdrowia i edukacja zdrowotna kobiet po leczeniu raka piersi Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego Projekt skierowany jest do kobiet po leczeniu raka piersi – mieszkanek województwa podlaskiego, które chcą zadbać o swoje zdrowie, sprawność fizyczną, dobre samopoczucie oraz aktywność społeczną. Projekt realizowany jest od maja do grudnia 2026 r. Celem
Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu Amazonki w Białymstoku 📅 14.05.2026 W dniu 14.05.2026 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu Amazonki w Białymstoku. Spotkanie zgromadziło członkinie Klubu a jego celem było podsumowanie działalności Klubu w 2025 roku. 🫶 Zebranie rozpoczęło się powitaniem uczestniczek przez Prezes Ewę Jabłońską – Grzelak. Następnie, po wyborze przewodniczącej zebrania, prowadzenie przejęła Wiceprezes
Aktywne Amazonki – promocja zdrowia i edukacja zdrowotna kobiet po leczeniu raka piersi Z ogromną radością informujemy, że Klub Amazonki w Białymstoku rozpoczyna realizację projektu: ✨ „Aktywne Amazonki – promocja zdrowia i edukacja zdrowotna kobiet po leczeniu raka piersi” ✨ 🤝 Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego. Projekt skierowany jest do Amazonek z
Badamy nie tylko mamy Naucz się samobadania piersi razem z Amazonkami 26 maja w Galerii Zielone Wzgórza w Białymstoku odbędzie się wyjątkowa akcja profilaktyczna organizowana przez Klub Amazonki Białystok pod hasłem „Badamy nie tylko mamy”. 📅 26 maja 2026 r. 🕐 godz. 13:00–14:30 📍 Galeria Zielone Wzgórza W godzinach 13:00–14:30 kobiety będą mogły nauczyć się
Październik przypomina nam o profilaktyce. Różowe wstążki są wszędzie. Mówimy więcej, częściej, głośniej.
A potem przychodzą kolejne miesiące… i cisza.
Zdrowie kobiet – obowiązek nas wszystkich 🩷 Za nami wyjątkowa konferencja, która zgromadziła przedstawicieli instytucji, pracodawców, organizacji oraz kobiety z doświadczeniem choroby. To był dzień ważnych rozmów. Ale też zatrzymania. Bo czasem to właśnie zatrzymanie jest najtrudniejsze. W codziennym biegu, obowiązkach, odpowiedzialności — bardzo łatwo odłożyć siebie na później. Zdrowie. Profilaktykę. Sygnały, które wysyła ciało.
KOBIECA MOC 2026 ❤️ 6 marca w Hotelu Traugutta 3 w Białymstoku odbyło się wyjątkowe spotkanie „Kobieca Moc”, zorganizowane we współpracy z Fundacją Podaruj Pomoc. Była to piękna okazja do wspólnego świętowania Dnia Kobiet w inspirującym i pełnym dobrej energii gronie ❤️🌸 Uczestniczki zostały serdecznie powitane przez Annę Milewską z Fundacji oraz Ewę Jabłońską-Grzelak –
Konferencja „Zdrowie kobiet – obowiązek nas wszystkich” Klub Amazonki w Białymstoku zaprasza pracodawców, kadrę zarządzającą oraz przedstawicieli instytucji publicznych na konferencję poświęconą profilaktyce raka piersi oraz roli organizacji w tworzeniu środowiska pracy wspierającego kobiety w sytuacji choroby. W programie wystąpienia lekarzy i specjalistów dotyczące: znaczenia wczesnej diagnostyki, aspektów psychologicznych związanych z chorobą, powrotu do aktywności
„Kobieca Moc” – Marcowe Spotkanie z okazji Dnia Kobiet Drogie Koleżanki – Członkinie Klubu Amazonki! W tym miesiącu spotykamy się wyjątkowo nie w pierwszy czwartek miesiąca w BCO, lecz z okazji Dnia Kobiet – w szczególnym miejscu i wyjątkowej atmosferze. Z okazji Dnia Kobiet serdecznie zapraszamy na nasze marcowe spotkanie pod hasłem „Kobieca Moc”, które
Drugie zebranie członkiń Klubu Amazonek w Białymstoku W czwartek, 5 lutego 2026 r. o godz. 15:30 odbyło się drugie zebranie członkiń Klubu Amazonek w Białymstoku. Spotkanie przebiegło w pełnej wzajemnego wsparcia atmosferze. Zebranie rozpoczęło się od powitania uczestniczek oraz oficjalnego otwarcia spotkania. Następnie omówiono Kodeks wsparcia i bezpiecznej rozmowy, podkreślając znaczenie zaufania i szacunku w
Wracamy myślami do grudniowego, pełnego ciepła i wzruszeń spotkania w gronie Amazonek. Był to czas bliskości, rozmów i kobiecej solidarności.
Podsumowanie roku Miniony rok był różnorodny i pełen emocji. Były chwile trudne, zmęczenie i łzy. Były momenty, które wymagały siły i wytrwałości. Ale było też coś, co się nie zmieniło – byłyśmy razem. To był rok wspólnych ćwiczeń, spotkań, szkoleń i warsztatów. Rok rozmów, wsparcia i śmiechu, który często pojawiał się nawet w środku trudnego
Dzięki dofinansowaniu ze środków Województwa Podlaskiego realizujemy projekt „Komputery dla liderek – cyfrowa siła Amazonek”, który wzmacnia pracę liderek i zespołów tematycznych Klubu oraz wspiera rozwój działań na rzecz Amazonek.
Firma FOREVER pokazała nam, jak dzielić się dobrem Każdy gest wsparcia ma ogromne znaczenie, szczególnie wtedy, gdy trafia do kobiet, które na co dzień mierzą się z trudnymi doświadczeniami choroby. Z ogromną wdzięcznością chcemy podzielić się piękną inicjatywą, której doświadczył nasz Klub. Firma FOREVER przekazała Klubowi Amazonki aż 570 dezodorantów, które trafią do naszych Amazonek
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 🩷 Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to dla naszego Klubu szczególna okazja do zatrzymania się na chwilę, podziękowania i wspólnego bycia razem. To dzień, który przypomina nam, jak ogromną wartość ma bezinteresowna pomoc, zaangażowanie i serce wkładane w działania na rzecz innych. W ramach projektu „Bez granic, bez barier”, dofinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji
Nowy etap. Nowa energia. Ten Klub tworzymy razem. 💗 Drogie Amazonki, 27 listopada 2025 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Klubu Amazonki w Białymstoku. To był długi, intensywny i bardzo ważny wieczór — dziękujemy każdej z Was za obecność, zaangażowanie i wytrwanie do końca. Wasza obecność była prawdziwym dowodem troski o przyszłość naszego Klubu. Razem
Profilaktyka raka piersi w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku W ramach kolejnej akcji profilaktycznej prowadzonej przez Klub Amazonki w Białymstoku, odwiedziłyśmy Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku, gdzie przeprowadziłyśmy prelekcję dotyczącą profilaktyki raka piersi. W spotkaniu uczestniczyła młodzież oraz część kadry nauczycielskiej. Podczas prelekcji rozmawiałyśmy o tym, jak ważne jest wczesne wykrywanie
Czas na zmiany i nowe pomysły!
Przyjdź i weź udział w wyborach do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. To Twoja szansa, aby podzielić się swoją wizją, zgłosić kandydaturę i wspólnie z nami wyznaczyć kierunek rozwoju Klubu. 💪💖
🎤 Spotkanie z Dorotą Sawicką – kobieta, głos, inspiracja 💕 Zapraszamy wszystkie Amazonki na wyjątkowe spotkanie z Dorotą Sawicką – kobietą, która z pasją łączy słowa, emocje i doświadczenie. Dorota to dziennikarka i rzeczniczka prasowa z powołania, popularyzatorka nauki z wyboru i kobieta z sercem, które zna siłę słowa i historii. Przez prawie 20 lat
Różowy Październik w Łapach W ramach obchodów Różowego Października nasze Amazonki odwiedziły Koło Kobiet w Łapach, na zaproszenie organizatorek oraz przy wsparciu firmy Forever, która od lat wspiera działania Amazonek. Spotkanie upłynęło w niezwykle ciepłej i radosnej atmosferze. Rozmawiałyśmy o profilaktyce raka piersi, samobadaniu i sile kobiecej wspólnoty. Nie zabrakło też uśmiechu, wzruszeń i pysznych
Podczas Dnia Zdrowia nasze Amazonki zachęcały do profilaktyki, uczyły samobadania piersi i rozmawiały o tym, jak ważne jest dbanie o siebie każdego dnia. To był dzień pełen uśmiechów, rozmów i pozytywnej energii! 💕
Delegacja naszego Klubu – Alicja Słowicka, Jadwiga Bekiesz i Teresa Jodełko – uczestniczyła w spotkaniu Pierwszej Damy Marty Nawrockiej z przedstawicielkami Amazonek z całej Polski. W ciepłej, serdecznej atmosferze Pierwsza Dama przyjęła tytuł Ambasadorki Kobiet z Rakiem Piersi, podkreślając znaczenie wspólnoty i wzajemnego wsparcia. 💗
Miesiąc naszej gimnastyki za nami! Ale ten czas leci! Już miesiąc naszej gimnastyki za nami! Spotykamy się regularnie, ćwiczymy, wzmacniamy ciało i… śmiejemy się do łez Bo w Klubie Amazonek ruch to nie tylko zdrowie, ale też dobra zabawa i świetne towarzystwo. Każde zajęcia to dawka energii, uśmiechu i wzajemnego wsparcia –bo razem łatwiej zadbać
Amazonki na Światowym Dniu Ginekologii Onkologicznej 🎗️ 📅 26 września dziedziniec Pałacu Branickich tętnił życiem podczas obchodów Światowego Dnia Ginekologii Onkologicznej.Wśród kolorowych stoisk nie zabrakło również naszych Amazonek, które dzieliły się swoją wiedzą, doświadczeniem i sercem. 💖 Nasze członkinie rozmawiały z odwiedzającymi o samobadaniu piersi,profilaktyce nowotworów i sile wspólnoty kobiet, które wspierają się nawzajem.To właśnie
📯 19 sierpnia – Dźwięk Zwycięstwa! Z ogromną radością informujemy, że 19 sierpnia nasza koleżanka Marzena Rudnicka dzwoniła w Dzwon Zwycięzcy – symboliczny moment zakończenia leczenia onkologicznego i rozpoczęcia nowego etapu życia. 🎗️ Dzwonienie w dzwon to wyjątkowa tradycja praktykowana w wielu ośrodkach onkologicznych na całym świecie. To chwila pełna emocji, radości i nadziei –
Zakończenie warsztatów tanecznych 📅 22 lipca pierwsza grupa zakończyła warsztaty taneczne! Za nami 12 godzin ruchu w rytmie bachaty i latynoskich melodii, które nie tylko rozgrzały nasze ciała, ale i rozświetliły dusze. 🌺 To był czas pełen energii, uśmiechu i wzajemnego wsparcia – tańcem budowałyśmy siłę, pewność siebie i kobiecą wspólnotę. Warsztaty zostały zrealizowane w
Szkolenie z wystąpień publicznych 📅 W dniach 8–10 sierpnia 2025 roku miałyśmy niezwykłą okazję uczestniczyć w intensywnym szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych, które zostało zrealizowane w ramach projektu „Razem silniejsze – dla siebie, dla innych, dla przyszłości”. Trzy dni pełne praktyki, wiedzy i inspiracji pozwoliły nam rozwinąć umiejętności niezbędne w skutecznej komunikacji i budowaniu profesjonalnego
Moja historia – Nazywam się Ewa – jestem czynna zawodowo. Zachorowałam mając 46 lat. Podczas samobadania piersi nie wyczułam guzka, ale zaniepokoił mnie wygląd piersi – szczególnie prawej. Pojawiło się wciągnięcie brodawki, które z czasem było coraz bardziej widoczne. To był sygnał, że coś się dzieje. Umówiłam się do lekarza onkologa. Otrzymałam skierowanie na mammografię,