Aktywne Amazonki – promocja zdrowia i edukacja zdrowotna kobiet po leczeniu raka piersi

Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego

Projekt skierowany jest do kobiet po leczeniu raka piersi – mieszkanek województwa podlaskiego, które chcą zadbać o swoje zdrowie, sprawność fizyczną, dobre samopoczucie oraz aktywność społeczną.

Projekt realizowany jest od maja do grudnia 2026 r.

Celem głównym projektu jest poprawa jakości życia kobiet po leczeniu onkologicznym poprzez działania rehabilitacyjne, edukację zdrowotną, wsparcie psychiczne oraz aktywizację społeczną uczestniczek.

Wsparcie rehabilitacyjne i aktywność fizyczna

  • Aqua aerobic w grupach 12-osobowych
  • Pilates w grupach 20-osobowych
  • Gimnastyka z elementami tańca w grupach 16-osobowych
  • Terapia powięziowa

Wsparcie psychiczne i edukacyjne

  • Indywidualne wsparcie psychologiczne
  • Warsztaty edukacyjne i prozdrowotne
  • Nauka samobadania piersi
  • Warsztaty dietetyczne

Aktywizacja społeczna

  • Warsztaty handmade
  • Szkolenia liderek i ochotniczek Amazonek
  • Wyjazd edukacyjno-integracyjny do Białowieży „Poznajemy przyrodę Podlasia”
Informujemy, że niektóre działania realizowane w ramach projektu są częściowo odpłatne.