Aktualności

Spotkanie Klubowych Ochotniczek z okazji Dnia Wolontariusza
08.12.2023r
W świetlicy Białostockiego Centrum Onkologii odbyło się spotkanie Zarządu Klubu Amazonki  z Ochotniczkami. Przy kawie, herbacie i ciasteczkach rozmawiałyśmy o trudnej pracy  Ochotniczki, przyszłych działaniach oraz możliwościach pozyskiwania nowych osób do pracy w Sekcji Ochotniczek. Obecne Ochotniczki na spotkaniu otrzymały upominki w podziękowaniu za pracę ufundowane przez Salon Medyczny pod Lwem oraz Forever.

Spotkanie sieciujące dla Seniorów „ Odkryj potencjał”

08.12.2023r Choroszcz

Bardzo interesujący pogadanki  oraz relacje z działań organizacji pozarządowych w gminie Choroszcz. Spotkanie odbyło się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Na zakończenie spotkania występy grup artystycznych.
Gala Wolontariatu 2023
07.12.2023r
Podczas uroczystości wolontariusze i koordynatorzy zostali wyróżnieni pamiątkowymi medalami i dyplomami. Gala odbyła się w strefie czerwonej VIP na Stadionie Miejskim.
Nasze trzy koleżanki: Krysia, Ania i Alina zostały wyróżnione medalami i dyplomami.
Program Gali Wolontariatu obejmował aktywną debatę z udziałem uczestników oraz mini recital wolontariuszki Ośrodka „Eleos” Julii Borowik.
W Mikołajki 06.12.2023 r odbyła się II edycja  „Gwiazdki dla Seniora” 
Organizowana przez Centrum Zawodów  Medycznych i Społecznych – Szkołę Policealną w Białymstoku
Ciekawe wykłady, porady zdrowotne i kosmetyczne. Dziękujemy Pani Dyrektor i całemu gronu pedagogicznemu za to piękne wydarzenie.
Szkolenie podstawowe Ochotniczek
18.11.2023 – 25.11.2023
Pięć naszych koleżanek z Klubu odbyło szkolenie podstawowe Ochotniczek. Bardzo cieszymy się, że są chętne osoby do pracy w Sekcji Ochotniczek. Gratulujemy!!!!
Warsztat psychoterapeutyczny
„ Nastrój i emocje oraz wpływ na codzienność”
(„Amazonko – zdrowie w Twoich rękach” – zadanie publiczne współfinansowane ze środków PFRON)
27.10.2023 – 10.11.2023
Dużo pożytecznej wiedzy  popartej ćwiczeniami. Wspaniała atmosfera na zajęciach.
Wystawa „Amazonki wychodzą z cienia” zawędrowała do Białostockiego Centrum Onkologii (budynek H) przy ul. Ogrodowej 12 w Białymstoku. Zachęcamy do odwiedzania wystawy, skontaktowania się z nami osobiście lub telefonicznie (885 065 200).
Nigdy nie będziesz sama w tej drodze!!!
Znajdziesz bratnią duszę, koleżankę i uwierzysz, że „Rak to nie wyrok”
Zapraszamy do nas!!!
             Dnia 19.10.2023 na Placu Jana Pawła II odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plenerowej „Amazonki wychodzą z cienia”, która została zrealizowana w ramach zadania publicznego sfinansowanego ze środków PFRON. Było przecięcie różowej wstążki i różowe cukierki. Październik to miesiąc Świadomości Raka Piersi. Amazonki pokazują, że „Rak – to nie wyrok” można być uśmiechniętą, aktywną, pomagać innym. Amazonki przypominają – warto postawić na profilaktykę. Wystawę będzie można oglądać do 21.11.2023r

ONKO  RUN  – SUPRAŚL – 16.09.2023

Czynny udział naszych Koleżanek. Reprezentowały Klub już po raz piąty. Pogoda dopisała, humory – jak widać – też.

Spotkanie Ochotniczek w dniu 14.09.2023

Pod nowym przewodnictwem  kol. Krysi, odbyło się pierwsze spotkanie  Sekcji Ochotniczek. Pogadankę nt.: „Wsparcie pacjentek przy operacjach profilaktycznych” wygłosiła psycholog I. Micner. Następnie przy herbatce, pysznym cieście (upieczonym przez kol. Krysię) dzieliłyśmy się informacji ze swoich wizyt na Oddziale czy też przyszłych działań  w Sekcji.

W dniach 09 -10 września nasze koleżanki czynnie uczestniczyły w projekcie „Zdrowe Życie” Mobilna Strefa Zdrowia – Supraśl

Miałyśmy swoje stoisko w namiocie NFZ, rozdawałyśmy ulotki o samobadaniu piersi, rozmawiałyśmy o profilaktyce raka piersi.

Dziękujemy naszym Koleżankom za czynny udział w tych spotkaniach.

Zebranie ogólne członkiń Klubu w dniu 07.09.2023r

W naszym zebraniu uczestniczyła Pani dr J. Filipowska, która przez wiele lat współpracowała z naszym Klubem, była naszą przyjaciółką i opiekunką  naszego Klubu. Wygłosiła pogadankę nt.: „Amazonki – o czym warto pamiętać”.

Serdeczne podziękowania Pani Doktor za te wspólne lata z nami w Białostockim Centrum Onkologii. Życzymy sukcesów w nowej pracy.

Na tym spotkaniu podziękowałyśmy też naszej Kol. Łucji za przewodnictwo w Sekcji Ochotniczek. Nową przewodniczącą została Kol. Krysia.

Pielgrzymka Amazonek do Św. Wody

13.08.2023

Coroczna pielgrzymka Amazonek  do Św. Wody w Wasilkowie spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych Koleżanek. Po wspólnym uczestniczeniu we mszy św., w której modliłyśmy się za n/Koleżanki, które odeszły do Pana oraz za zdrowie wszystkich Amazonek w Klubie przeszłyśmy do klubowego krzyża, który znajduje się na wzniesieniu.

XXVIII Spartakiada Amazonek „Dąż do sprawności”

Poznań – Malta 26 -29.06. 2022

Nasze dwie koleżanki: Joanna i Teresa wróciły z medalem. Godnie reprezentowały nasz Klub.

Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu Amazonki w Białymstoku 23.06.2022

   Zebranie prowadziła kol. Alicja. Po wyborze niezbędnych Komisji, Prezes Klubu przedstawiła sprawozdania merytoryczne i finansowe za 2022r. Następnie kol. Krystyna przedstawiła protokół Komisji Rewizyjnej. W wyniku krótkiej dyskusji przyjęto wniosek o udzielenie absolutorium Zarządowi za 2021r oraz podjęto stosowne uchwały.

Firma 4szpaki sp.z o.o w Białymstoku przekaże cały dochód ze sprzedaży mydła „Jeżówka-Malina” na konto naszego klubu Amazonki w Białymstoku.

 Piękny gest – serdecznie dziękujemy!!!!

Więcej informacji o mydełku: >> https://4szpaki.pl/naturalne-mydlo-jezowka-mailina

              W dniu 25 listopada odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze

Członkinie Klubu przyjęły sprawozdanie merytoryczne oraz Komisji Rewizyjnej jednogłośnie. Udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi.

W wyniku głosowania tajnego wybrano nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną na następne 4 lata.

Skład nowego Zarządu:

dr inż. Ewa Jabłońska-Grzelak – Prezes

Alicja Słowicka – Wiceprezes

Jadwiga Bekiesz – Wiceprezes

Albina Wandałowicz – Skarbnik

Ewa Arciszewska – Sekretarz

Krystyna Łapińska – Członek Zarządu

Teresa Jodełko – Członek Zarządu

Skład Komisji Rewizyjnej:

Krystyna Stalbowska – Przewodnicząca

Lucyna Doraczyńska – Członek

Iwona Sokołowska – Członek

W przerwie zebrania przedstawicielki Firmy Forever przekazały członkiniom Klubu upominki w postaci dezodorantów.

W dniu 23 czerwca 2021r odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członkiń Klubu Amazonki w Białymstoku. Uczestniczki Zebrania zapoznały się ze sprawozdaniami: merytorycznym i finansowym za rok 2020, przedstawionymi przez Prezeskę Klubu. Następnie Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej przedstawiła protokół z posiedzenia Komisji i wnioskowała o udzielenie absolutorium. Rok 2020 zakończył się zyskiem w wysokości15400,34 zł, który został przeznaczony na realizację celów statutowych. Członkinie Zebrania jednogłośnie przyjęły sprawozdania a następnie udzieliły absolutorium Zarządowi.

 

 

Z dniem 1.01.2021r. rachunek Klubu Amazonki został przeniesiony do Banku Millennium.

Numer konta w Banku Millenium: 29 1160 2202 0000 0004 8263 1154

Konto w Banku Pekao nr 32 1240 1154 1111 0010 0300 7773 będzie jeszcze aktualne do końca marca.

Bardzo prosimy o wpłacanie składek członkowskich na nowe konto w Banku Millennium.

Zarząd Klubu

Uwaga!!!

Z dniem 1.01.2021r rozpoczynamy realizację 3- letniego projektu: Rehabilitacja poprawą jakości życia kobiety” – zadania finansowanego z budżetu Miasta Białystok. Projekt jest skierowany do mieszkanek Białegostoku – Amazonek.

Zarząd Klubu Amazonki w Białymstoku

W dniu 17.12.2020r Prezes Zarządu Klubu przekazała dr L. Kozłowskiemu – Ordynatorowi Chirurgii BCO 38 torebek na butelki Redona. Torebki zostały własnoręcznie uszyte przez nasze 2 koleżanki: Marię (26szt) i Łucję (12 szt).

Serdecznie Wam dziękujemy za to, że na hasło: „trzeba to  zrobić” – zrobiłyście szybko i pięknie.

Zarząd Klubu Amazonki

Poniżej kilka zdjęć z etapów tworzenia torebek przesłane przez Marię.

Końcowy efekt pracy